Wolontariusze docenieni

Wolontariusze docenieni
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Radom jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o działalność organizacji pozarządowych i nasze miasto jest pokazywane jako przykład bardzo dobrej działalności wolontariatu. Nie byłaby ona oczywiście tak piękna, gdyby nie Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka". Wszystkim, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym serdecznie dziękuję - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Tytuł Wolontariusza Roku otrzymała  Maja Laskowska, uczennica II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu, która angażuje się m.in. w pracę Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność". Jest też liderką w Arce.

Tradycyjnie, podczas gali, nagrodzono także najlepsze szkolne kluby wolontariatu. Tytuły Klubów Roku trafiły do dawnego PG nr 10 oraz PSP nr 6 w Radomiu.

Obecnie w Radomiu i regionie działa kilkadziesiąt szkolnych klubów wolontariatu zrzeszonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka. Skupiają one ok. 1300 dzieci i młodzieży. Wolontariusze opiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi, pomagają rówieśnikom w nauce oraz uczestniczą w organizacji szeregu imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

CZD/MM, fot. radom.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy