Wniosek CBA w radzie

Wniosek CBA w radzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Do wniosku, wraz z uzasadnieniem, Centralne Biuro Antykorupcyjne dołączyło całą dokumentację. - Jeszcze dzisiaj wyślę do pana prezydenta Witkowskiego pismo z prośbą, by ustosunkował się do wniosku – mówił nam w środę przewodniczący Rady Miejskiej Radomia Dariusz Wójcik. - Po otrzymaniu odpowiedzi zwołam sesję.

Sesja, na której radni zdecydują, czy wygasić mandat Radosława Witkowskiego, czy nie, musi się odbyć – zgodnie z przepisami – w ciągu 30 dni od daty otrzymania pisma z CBA. - Wszyscy radni otrzymają wyjaśnienia prezydenta, a na sesji będą mogli zadawać pytania. Prezydent, oczywiście, też będzie miał możliwość zabrania głosu – zapewnia przewodniczący RM.

Przypomnijmy: Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuca Radosławowi Witkowskiemu, że złamał ustawę antykorupcyjną, zasiadając już jako prezydent w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Funkcjonariusze CBA twierdzą, że między styczniem a kwietniem 2015 roku, kiedy Witkowski był członkiem rady nadzorczej ŚRH, skarb państwa miał w tej spółce zaledwie 26,37 proc. udziałów. Z kolei prawnicy prezydenta dowodzą, że jako skarbu państwa liczyć się powinno także ponad 55 proc. akcji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bo ustawa o finansach publicznych nakazywała ARiMR przenieść udziały do skarbu państwa do końca czerwca 2011.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy