Wniosek CBA o wygaszenie mandatu Witkowskiego

Wniosek CBA o wygaszenie mandatu Witkowskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

To, przypomnijmy, skutek ujawnienia przez CBA nieprzestrzegania przez prezydenta przepisów ustawy antykorupcyjnej. Centralne Biuro Antykorupcyjne skontrolowało przestrzeganie przez prezydenta w latach 2014-2016 zakazów zawartych w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne i sprawdziło jego oświadczenia majątkowe.

Zdaniem funkcjonariuszy Witkowski złamał ustawę antykorupcyjną, bo wbrew ustawowemu zakazowi zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy. Mógłby to zrobić, gdyby skarb państwa w ŚRH miał więcej niż 50 proc. udziałów. Tymczasem, w opinii CBA, miał tylko 26,37 proc. Nie zgadzają się z taką wykładnią prawnicy magistratu, którzy twierdzą, że do 26,37 proc. trzeba jeszcze doliczyć 55 proc. udziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Zgodnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej oraz kodeksu wyborczego naruszenie zakazów antykorupcyjnych przez prezydenta miasta powoduje wygaśnięcie jego mandatu – informuje Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA. - Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało dziś wniosek do rady Miasta Radomia o wygaszenie mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego.

CBA wnosi także o „przedstawienie informacji o sposobie i zakresie realizacji wniosku o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego”.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy