Witkowski kandydatem na prezydenta Radomia!

Witkowski kandydatem na prezydenta Radomia!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

W sobotę 25 stycznia szef radomskich struktur PO Zbigniew Banaszkiewicz poinformował, że Radosława Witkowskiego rada powiatu partii wybrała większością głosów (trzy były przeciw) spośród pięciu kandydatów.

- To nie inni byli gorsi, po prostu Radosław Witkowski był najlepszy. To nadzieja dla tego miasta – stwierdziła na konferencji prasowej marszałek Ewa Kopacz. - Witkowski jest młody, energiczny, dziś to jeden z najbardziej aktywnych posłów. Radom potrzebuje właśnie kogoś, komu się chce, potrzebuje pozytywnej energii, którą nasz kandydat ma. Przed przyszłym prezydentem miasta stoją duże wyzwania – walka z wysokim bezrobociem, ściągnięcie inwestorów, którzy przyniosą duże pieniądze. Nasz kandydat jest niezwykle zdeterminowany i pracowity, zależy mu na tym, żeby Radom był lepiej postrzegany. Wszyscy będziemy dla niego wsparciem.

Sam Radosław Witkowski, pytany o swoje pierwsze kroki w roli prezydenta, odpowiedział, że najpierw spotkałaby się z  premierem, marszałkiem Sejmu i marszałkiem województwa (kimkolwiek on będzie), by wspólnie zastanowić się, co można zrobić dla Radomia.

- Bardzo negatywnie oceniam 8-letnie rządu PiS w mieście – stwierdził. – Obecnej ekipie nie udało się rozwiązać żadnego problemu. Tymczasem okres rządów PO w Polsce to dla Radomia okres rozwoju, porównywalny tylko z tym z czasów Józefa Grzecznarowskiego. Będę się starał, żeby z tego olbrzymiego strumienia pieniędzy, jaki niedługo spłynie do kraju, jak najwięcej trafiło do Radomia. Minister Bieńkowska mówiła o tym, żeby Polska przestała być rezerwuarem taniej siły roboczej. Tego chcę też dla Radomia.

Radosław Witkowski ma 40 lat, ukończył VI LO w Radomiu oraz resocjalizację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził prywatne przedsiębiorstwo. Po wyborach samorządowych w 2006 r. (otrzymał 529 głosów) przez rok był radomskim radnym. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z listy PO (w okręgu radomskim otrzymał 8229 głosów). W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję (7285 głosów). W Sejmie zasiadł w Komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Finansów Publicznych.

inka, ROW, fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy