Wiemy, jak będzie wyglądał park na Ustroniu

Wiemy, jak będzie wyglądał park na Ustroniu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=915]

Podstawą rozpoczęcia urządzania przez służby miejskie parku na Ustroniu są uchwały przyjęte przez Radę Miejską. Park obejmie obszar ok. 4,1 ha istniejącego terenu zielonego w obrębie ulic Orzechowej, Sandomierskiej, Jurija Gagarina i Jana Pawła II.

- Na terenie parku przewiduje się nowe nasadzenia roślinności niskiej oraz wysokiej, stanowiące uzupełnienie już istniejącej zieleni. Zaplanowano też regulację i umocnienie zbiornika retencyjnego oraz rowu. W parku wykonane zostaną nowe alejki oraz ścieżka rowerowa. Pojawi się też wyposażenie charakterystyczne dla parku miejskiego, czyli plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, siłownia terenowa, zostaną zorganizowane miejsce do grillowania, ławki i kosze. Park zyska też nowe oświetlenie - informuje Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta.

Opinie na temat nowych nasadzeń wydał już Zakład Usług Komunalnych, który od lat zajmuje się dbaniem o miejskie parki.

- Kierownik działu zieleni zaproponował jedynie zmianę lokalizacji niektórych nasadzeń drzew i krzewów. Chodziło o to, aby te rośliny znalazły się w innym miejscu, które umożliwi im prawidłowy rozwój - dodaje Marcin Walasik, rzecznik ZUK.

Szacuje się, że w tym roku na tę inwestycję miasto wyda około 200 tys. zł.

MS/wizualizacje: UM w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy