Wielki pożar traw przy ul. Olsztyńskiej!

Wielki pożar traw przy ul. Olsztyńskiej!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Radomscy strażacy od początku roku do pożarów traw wyjeżdżali już prawie 150 razy.

- Tylko w poniedziałek mieliśmy 18 tego typu interwencji, a dzisiaj do godziny 14 aż 17. Nasze garaże są praktycznie puste, cały czas wszystkie jednostki są w terenie, przyjeżdżają na chwilę i zaraz są angażowane do kolejnych zdarzeń - poinformował nas po południu Konrad Neska, rzecznik radomskich strażaków. - Pomimo wielu apeli ludzie nadal świadomie podpalają trawy. Dziś przy ulicy Olsztyńskiej są aż trzy ogniska pożaru, zostały wysłane tam nasze jednostki.

Jak wynika z relacji świadka, tereny przy ulicy Olsztyńskiej zabezpieczała policja. Pożar był bardzo rozległy. Strażakom udało się opanować ogień, który zbliżał się do garaży w okolicy. Płonęły też łąki po drugiej stronie nasypu kolejowego.

Przypomnijmy, że powiaty radomski, szydłowiecki i przysuski są na Mazowszu rekordowe jeśli idzie o ilość pożarów traw. Dlatego strażacy ruszają z kampanią „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu” i przekonują, że jest ono nie tylko niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Oznacza również marnowanie publicznych pieniędzy. - Podpalasz trawy - okradasz dzieci z posiłków - sugerują twórcy kampanii. Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz angażowanie straży pożarnej, której pomoc może być potrzebna w innych sytuacjach – to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw. Więcej o tym TUTAJ


A.J./ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy