Wiadukty ukończone przed terminem

Wiadukty ukończone przed terminem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1805]

To wielka sprawa. To bardzo ważna dla miasta inwestycja, którą na dodatek udało się zrealizować przed czasem. Kiedy prace ruszały pojawiały się obawy, że nie zdążymy przed końcem roku i przyznane nam unijne dofinansowanie możemy stracić. Dziś już wiadomo, że wszystko się udało – cieszy się prezydent Radosław Witkowski. Podkreśla, że węzeł na ulicy Żółkiewskiego ułatwi poruszanie się po Radomiu, a także usprawni ruch na drodze krajowej nr 9. – To także ważna inwestycja dla strażaków z jednostki przy ulicy Rodziny Ziętalów. Teraz mają oni do dyspozycji bezpośrednie połączenie z ulicą Żółkiewskiego – dodaje prezydent.

Budowa nowego węzła drogowego rozpoczęła się w marcu. Centralną jego częścią są dwie zupełnie nowe bliźniacze przeprawy, mające po cztery przęsła. Każdy z wiaduktów ma 93 metry długości i 17 metrów szerokości. Jezdnie na obiektach są szerokie na 11,5 metra. Dodatkowo po północnej i południowej stronie węzła powstały łącznice, częściowo biegnące śladem już istniejących jezdni. Południowy wiadukt został oddany do użytku we wrześniu. Z północnego kierowcy będą mogli korzystać za kilka dni. – Słowa uznania należą się tu wykonawcy prac, czyli firmie Strabag, która zdołała zakończyć budowę miesiąc przed terminem. Mam nadzieję, że przed nami więcej takich inwestycji, które będą realizowane solidnie i terminowo – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zakres inwestycji był identyczny jak umowa dotycząca dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Na jej mocy dofinansowanie wyniesie 85 % wartości zadania. Całkowity koszt inwestycji to ponad 47,5 mln złotych.  

UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy