Ważne zmiany w 500+

Ważne zmiany w 500+
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Dokumenty dotyczące nowego okresu rozliczeniowego 500+ będą przyjmowane do końca października. Zgodnie z zapowiedziami resortu rodziny, nowe przepisy dotyczące przyznawania pieniędzy, mają uszczelnić system, by zapobiegać wyłudzeniom. Chodzi m.in. o kwestie możliwości weryfikowania warunku zamieszkania w kraju i doprecyzowanie przepisów dla osób, które deklarują samotne wychowywanie dzieci.

Ujednolicone zostały także terminy przyjmowania dla wszystkich wniosków dotyczących świadczeń finansowych. - Apelujemy do mieszkańców, którzy będą ubiegać się o przyznanie 500+, świadczenia rodzinne czy np. stypendia szkolne, aby wszystkie składali podczas jednej wizyty. Unikniemy wówczas stania w kolejce po kilka razy – mówi Marcin Gierczak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Prosimy także, aby dane, które nie budzą żadnych wątpliwości tj. imię, nazwisko, PESEL, dane członków rodziny, adres zamieszkania itd. wypełniać w domu. Wydałem nawet polecenie, aby pracownicy MOPS nie godzili się na wypełnianie pustych wniosków przy stanowisku, ponieważ to znacznie wydłuża pracę. Osoby z niewypełnionymi wnioskami będą odsyłane na koniec kolejki.

Dyrektor zachęca także do składania wniosków przez internet. - Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas. Dodatkowo, system komputerowy nie pozwala na wypełnienie wniosku błędnie – wyjaśnia Marcin Gierczak.

Aby uniknąć utrudnień i kolejek, dział obsługi mieszkańców będzie otwarty w poniedziałki i środy od 7.30-17.30, w pozostałe dni do 15.30. Zamiast 11, czynnych będzie 13 stanowisk. Dodatkowo dział będzie pracował w soboty 19 sierpnia i 9 września.

Dodatkowe punkty przyjmowania wniosków to zespoły MOPS: przy Struga 57, Dzierzkowskiej 9, Grabowej 17, Królowej Jadwigi 15, Reja 5, Wyścigowej 16, Głównej 10 i Kalińskiej 6/6a.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.mops.radom.pl.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy