Wacyn do zmiany

Wacyn do zmiany
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po zgodzie jaką dali radni, spółka Junimex Develpoment zamierza podjąć się budowy nowego osiedla oraz marketu budowlano - przemysłowego na terenie Wacyna.

Wszystkie super i hipermarkety od 2003 roku muszą być uwzględnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W trakcie ostatniej sesji radni przegłosowali zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Wacyna, która pozwala na budowę sklepów wielkopowierzchniowych na tym terenie.

Junimex Development to warszawska firma, która jest w Radomiu właścicielem obiektów przy rondzie ks. Kotlarza. W najbliższym czasie ruszy także z budową dwóch obiektów handlowo-usługowych przy ul. 25 Czerwca oraz na wspomnianym Wacynie. Gdzie ma powstać osiedle mieszkaniowe.

Inwestycja zakłada budowę od 800 do 1000 mieszkań w zabudowie wielo i jednorodzinnej. Mieszkańcy będą mieli dostęp do przychodni, apteki, poczty, przedszkola czy marketu. Podczas sesji wiceprezydent Igor Marszałkiewicz zapewniał, że pozostaną tam także tereny zielone, które na pewno nie będą zniszczone.

-W tym rejonie musi powstać również nowy układ komunikacyjny, bo jedna ul. Przytycka nie zdoła obsłużyć nowego osiedla. Zmierzamy do podpisania umowy podobnej do tej jaką mamy z AIG Lincoln przy okazji budowy Centrum Słonecznego. Chcemy by spółka partycypowała w kosztach budowy nowych ulic – dodał.

ŁG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/polityka/p2270056.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96