W Radomiu powstanie dzienny dom seniora

W Radomiu powstanie dzienny dom seniora
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

– Jesteśmy przygotowani do powołania takiej placówki. Przygotowujemy już wniosek o rządowe dofinansowanie, które będzie przeznaczone na remont i wyposażenie pomieszczeń – mówi wiceprezydent Radomia Anna Białkowska.


Placówka, w której seniorzy mogliby spędzać wolny czas ma powstać w wyremontowanej kilka lat temu kamienicy przy ul. Rwańskiej 7. Planowane jest zagospodarowanie parteru, pierwszego piętra, a także podpiwniczenia. Na drugim piętrze nadal będą funkcjonowały pracownie artystyczne.

Miasto zamierza zabiegać o maksymalne możliwe dofinansowanie prac związanych z tworzeniem placówki, czyli o 250 tys. zł. Z budżetu państwa, przez trzy lata, może być również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym.  – Na początek chcemy utworzyć 30 miejsc dla osób, którzy będą mogły wspólnie spędzać wolny czas i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijających ich pasje. Możliwe, że z czasem będziemy rozwijać działalność tego typu placówek, bo jest na to duże zapotrzebowanie – dodaje wiceprezydent Anna Białkowska.

Zgodnie z rządowymi założeniami, w całym kraju w tym roku ma powstać około stu dziennych domów pobytu dla seniorów. Mają to być placówki, w których osoby po 60 roku życia będą mogły spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdą się tam pomieszczenia m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu.

Źródło: UM / fot. archiwum cozadzień.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy