W PUP będą podwyżki dla pracowników...

W PUP będą podwyżki dla pracowników...
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Podwyżki dla pracowników radomskiego PUP miały zostać wprowadzone wraz z początkiem 2012 roku – tak się jednak nie stało. Na poprzedniej sesji Rady Powiatu radomskiego w sierpniu, przewodnicząca związków zawodowych apelowała do radnych, aby wygospodarować pieniądze na obiecane podwyżki o średniej wysokości 150 zł (więcej na ten temat TUTAJ). Pieniądze znalazły się dopiero teraz. W najbliższych dniach na konta pracowników mają wpłynąć zaległe należności. Kwota nie obejmie jednak wszystkich zaległych miesięcy. Winą starostwo obarcza Urząd Miejski w Radomiu, który na rzecz PUP przekazuje co miesiąc ok. 450 tys. zł. Tymczasem, według starostwa, powinno to być ponad 475 tys. zł.

O konflikcie na linii starostwo - magistrat pisaliśmy m.in. TUTAJ.

- Podwyżki były zaplanowane od 1 stycznia bieżącego roku. Jednak ze strony miasta wpływa do nas mniej pieniędzy – obliczyliśmy, że na prowadzenie urzędu w 2012 roku potrzebujemy 5,7 mln zł, a magistrat daje 5,4 mln zł. Dlatego podwyżki zostały naliczone od lipca tego roku, a nie tak, jak wcześniej zakładaliśmy – od stycznia – tłumaczy Józef Bakuła, dyrektor PUP.

Dyrektor zapytany o to, czy urzędnicy wyrażają niezadowolenie z tego, że wyrównanie nie obejmie okresu od stycznia do czerwca, odparł, że każdy chciałby otrzymać więcej, ale pracownicy urzędu mają świadomość realiów dotyczących budżetu PUP.

- Nie mogę podejmować zobowiązań, na które nie ma pokrycia. Oczywiście mógłbym udać, że nic nie wiem, że w budżecie mam zapisane pieniądze. Ale jeśli przyjdzie taki dzień, w którym zaległe pieniądze z miasta nie wpłyną – a jestem przekonany, że tak będzie – to okaże się, że między wydatkami a przychodami zrobi się dziura w wysokości 300 tyś. zł – tłumaczy.

Wyrównanie finansowe ma napłynąć na konta pracowników w ciągu 10-14 dni, natomiast pensje za mijający miesiąc są już przekazywane po doliczeniu podwyżki. 

Anna Prokop

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy