W październiku rusza remont sali USC

W październiku rusza remont sali USC
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Sala Urzędu Stanu Cywilnego ma zostać wyremontowana w niespełna dwa miesiące. Urząd Miejski właśnie ogłosił przetarg na prace związane z jej odnową. 1 października to planowany termin rozpoczęcia remontu. Firma remontująca będzie miała czas na odnowienie sali do 20 listopada.

Sala USC jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w mieście. - Staramy się dbać o jej godny wygląd, ponieważ odbywają się tu ważne uroczystości związane z zawarciem związku małżeńskiego lub wręczeniem odznaczeń państwowych z okazji jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego, a także sesje rady miejskiej – mówi sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Remont sali będzie obejmował prace malarskie oraz wymianę parkietu. To spore zamówienie, wynikające z rozmiarów sali – jej powierzchnia to ponad 150 metrów kwadratowych, a wysokość – około 7 metrów. Ponadto sala znajduje się w zabytkowym budynku, w odbiorze prac będzie więc uczestniczył konserwator zabytków. Wykonawca będzie też musiał uwzględnić to, że roboty realizowane będą w czynnym obiekcie administracyjnym, co będzie wiązać się z koniecznością zminimalizowania m.in hałasu lub nieprzyjemnego zapachu farb.

– Planując termin remontu, braliśmy pod uwagę okres, kiedy jest stosunkowo najmniej ślubów. Październik i listopad to właśnie takie miesiące – tłumaczy Rafał Czajkowski.

Wszelkie uroczystości, śluby i sesje Rady Miejskiej, które zbiegną się w czasie z remontem, będą się odbywały w sali 114 w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego.KS, UM /fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy