W ogień za komendantem

W ogień za komendantem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Kilka dni temu prezydent Radomia Radosław Witkowski zaopiniował negatywnie pismo mazowieckiego komendanta straży pożarnej w sprawie odwołania komendanta Pawła Frysztaka. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Opinia prezydenta nie jest jednak wiążąca.

Kolejne osoby dołączają do radomskich strażaków i proszą o pozostawienie komendanta na stanowisku. Burmistrzowie i wójtowie powiatu radomskiego stanęli w jego obronie i wystosowali pismo do komendanta wojewódzkiego z prośbą o ponowne rozpatrzenie decyzji . Jak czytamy w piśmie: "Dzięki dotychczasowej wieloletniej i zarazem pełnej zaangażowania współpracy bryg. Pawła Frysztaka Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu z jednostkami samorządu terytorialnego udało się zrealizować wiele przedsięwzięć mających znaczący wpływ na rozwój i bezpieczeństwo powiatu. Jego profesjonalizm - wiedza i doświadczenie - oraz aktywna działalność społeczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu przynoszą bezsprzeczne efekty. Jesteśmy przekonani, iż czas bryg. Pawła Frysztaka poświęcony realizacji przedsięwzięć związanych z pełnioną funkcją zarówno tych dotychczasowych, jak również zaplanowanych przyniesie oczekiwane, pozytywne skutki pod warunkiem dalszego pełnienia przez niego obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu."

Komendant wojewódzki chce odwołać bryg. Frysztaka z obecnej funkcji, żeby wykorzystać jego doświadczenie i wiedzę w ośrodku szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy