Viventi Caritate przyznane

Viventi Caritate przyznane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" zostało nagrodzone statuetką Viventi Caritate (Żyjącemu Miłością) przyznawaną przez Kapitułę Funduszu im. bp. Chrapka, w rocznicę śmierci ordynariusza.

Nagroda jest przyznawana w uznaniu zasług na polu działalności charytatywnej, społecznej i kulturalnej. - Ma nie tylko upamiętnić biskupa Jana, ale chcemy dostrzec i postawić za wzór tych ludzi i instytucje, którzy podejmują systematyczne i cierpliwe, czasem heroiczne wysiłki by przestrzeń życia wypełnić dobrem - mówił jeden z założycieli Funduszu, Zbigniew Miazga. 

Nagrodę odebrał prezes stowarzyszenia, Krzysztof Łyżwiński. - Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. To potężny impuls do dalszej pracy, ale też znak, że jesteśmy na dobrej drodze. Chcemy zmieniać świat na lepsze i będziemy robić wszystko, żeby pomagać innym - mówił podczas uroczystości przedstawiciel stowarzyszenia.

Stowarzyszenie „Budujemy Przystań” prowadzi Zespół Szkół Podstawowych Specjalnych w Radomiu. Wspomaga rehabilitacyjnie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, bierze cyklicznie udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w konkursach „Lodołamacze”, „Fotosprawni”, organizuje akcje o zasięgu lokalnym, np. Życiodajny Krwiobieg.

Viventi Caritate jest nagrodą prestiżową. Zwycięzca otrzymuje statuetkę, która, jak czytamy na stronie radomskiej Caritas "jest alegorią otwartego serca i rodzącej się z niego miłości." Autorem statuetki jest artysta rzeźbiarz -  Sławomir Gęsiak.apk/ fot.Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy