Uwaga! Fałszywe banknoty w obiegu!

Uwaga! Fałszywe banknoty w obiegu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Od lipca na terenie Radomia zaczęły pojawiać się podrabiane banknoty 50 złotowe. Najczęściej były one ujawniane w sklepach spożywczych, stacjach benzynowych oraz u osób sprzedających warzywa na terenie osiedli Michałów i Akademickie.

Do wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej komendy, do którego trafiła sprawa, cały czas zgłaszały się osoby pokrzywdzone. W sumie było ich kilka. Jak ustalili radomscy policjanci, banknoty do obiegu mieli wprowadzać młodzi mężczyźni. I rzeczywiście podejrzenia „operacyjnych” zostały potwierdzone. W ostatnim czasie zatrzymali oni czterech radomian (19-34 lata) podejrzanych o wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów.

Podrobione banknoty o nominale 50 zł miały dwa numery seryjne: GS 4393113 oraz HH 8594434. Osoby, które posiadają takie banknoty oraz stały się ofiarami oszustów proszone są o kontakt z KMP w Radomiu pod nr tel. 48 345 37 61 - wydział dw. z przestępczością przeciwko mieniu, pok. 227.

Zatrzymani mężczyźni zostali w miniony piątek tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu radomskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

KWP / fot. KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy