Uroczysta sesja Rady Miejskiej poświęcona papieżowi

Uroczysta sesja Rady Miejskiej poświęcona papieżowi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Na uroczystej sesji byli obecni hierarchowie kościelni, a także parlamentarzyści, radni sejmiku województwa mazowieckiego, władze miasta oraz miejscy rajcy. Termin sesji nie był przypadkowy, bowiem to właśnie 4 czerwca przypada rocznica wizyty Jana Pawła II w Radomiu z 1991 roku.  

- Od zawsze historię Polski tworzyli ludzie, którzy bronili największych wartości. Takim człowiekiem z całą pewnością był Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II. Papież Polak wysławił nasz kraj i jednocześnie wspaniale nauczał o Bogu. Był obrońcą kultury i życia. Jego wizyta sprzed 22 lat na stałe zapisała się na kartach historii Radomia. Jest także dowodem tego, że ludzie, którzy mają jeden wspólny cel potrafią się zjednoczyć i stworzyć coś pięknego. Bez wątpienia trud włożony w przygotowanie miasta do wizyty Ojca Świętego jest takim świadectwem - powiedział ks. bp Henryk Tomasik.

- Błogosławiony Jan Paweł II był przede wszystkim obrońcą życia. Cały jego pontyfikat to troska o ochronę dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Przedstawiał Chrystusa jako nauczyciela i wzór moralny. Sprzeciwiał się aborcji i eutanazji uważając, że życie człowieka jest świętością od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Oprócz tego papież przywiązywał ogromną wagę do rodziny i jej prawidłowego rozwoju. Pomagał chorym i potrzebującym. Mimo, że bardzo cierpiał pod koniec swojego życia, nadal chciał być razem z ludźmi i dawać im nadzieję - dodał ks dr. Piotr Supierza, pracownik Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia w Watykanie, który podczas sesji wygłosił referat o życiu Jana Pawła II. 

Głos zabrał również Jan Rejczak, radny sejmiku województwa mazowieckiego, który w 1991 roku był wojewodą radomskim i przygotowywał wizytę papieża w Radomiu.

- Dla władz samorządowych było to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Robiliśmy wszystko, aby miasto było jak najlepiej przygotowane na wizytę tak wspaniałego gościa. Papież zobaczył dużą część Radomia. Był w seminarium duchownym, odwiedził katedrę, pomodlił się pod pomnikiem Czerwca 76`, a na końcu odprawił mszę na lotnisku na Sadkowie. Cały czas jesteśmy wdzięczni papieżowi za naukę i za wizytę w Radomiu - zakończył Jan Rejczak.

MS/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/wladze_miasta/sesja_papiez_01.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96