Ul. Narutowicza. Czy przywrócą pierwotny wygląd?

Ul. Narutowicza. Czy przywrócą pierwotny wygląd?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

„Ponieważ ulica jest przewymiarowana i nigdy nie będzie dociążona ruchem samochodowym uzasadniającym obecną szerokość może warto powrócić do jej pierwotnego wyglądu? Jeszcze w latach 70 XX w. miała dwie jezdnie jednokierunkowe, pośrodku był chodnik z trawnikami, drzewami oraz betonowymi ławkami” - napisał na swoim profilu na Facebooku Sebastian Pawłowski, członek Bractwa Rowerowego w Radomiu.

Pawłowski za przykład podobnego rozwiązania podaje Pszczynę. „Ulica Kościuszki wygląda identycznie jak kiedyś nasza Narutowicza! Bulwar, ławki, drzewa, miejsca parkingowe” - napisał Pawłowski.

Członek Bractwa Rowerowego zauważa, że na przejściu dla pieszych, w pobliżu KRUS-u, doszło do co najmniej do 11 potrąceń pieszych.

Do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zgłosiło się dwóch wykonawców: konsorcjum firm Biuro Inżynierskie Marcin Płużyński i TOMKOR Nadzory i Projektowanie z Grójca (169 tys. zł brutto; projekt gotowy w grudniu) oraz P.W. DAKAR Janusz Karpeta z Radomia (159 tys. 900 zł brutto; projekt gotowy w listopadzie).

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy