Ukończono rewitalizację Parku Leśniczówka

Ukończono rewitalizację Parku Leśniczówka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1310]

- Oddajemy dzisiaj inwestycję prowadzoną od blisko roku. Nie obeszło się bez problemów, bowiem na drodze sądowej musieliśmy walczyć z województwem mazowieckim. Sąd przyznał miastu rację i projekt, zakładający rewitalizację trzech parków, dofinansowano w 85 procentach. Remont Parku Leśniczówka kosztował ponad 6 mln zł. Mam nadzieję, że będzie on służył wszystkim radomianom i osobom odwiedzającym nasze miasto – powiedział prezydent Andrzej Kosztowniak.

W parku powstały m.in. trzy tematyczne place zabaw: "Las", "Woda", "Łąka". Wszystkie wyposażone są w bezpieczne, certyfikowane urządzenia i mają sztuczną nawierzchnię. Powstała również górka saneczkowa. Dopełnieniem oferty rekreacyjnej jest siłownia pod chmurką, położona w pobliżu szkoły muzycznej. 

DARIUSZ WÓJCIK PRZEWODNIKIEM

- To piękny park. Wielkie wrażenie robi także ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Chciałbym zaprosić wszystkie osoby, który krytykowały tę rewitalizację na wycieczkę tutaj. Mam tu na myśli przede wszystkim posła Radosława Witkowskiego i posłankę Marzenę Wróbel - ja mogę służyć jako przewodnik. Pokażę jak ten park teraz pięknie wygląda. Może wtedy porozmawiamy merytorycznie - powiedział Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

W parku od nowa położona są nawierzchnia alejek, pojawiło się też kilka nowych ścieżek, w miejscach ułatwiających poruszanie się po ponadsiedmiohektarowym obszarze. Część alejek głównych i ścieżki rowerowe wykonane są z zielonego asfaltu. Część alejek została wykonana z kolorowej kostki brukowej. Alejki boczne mają nawierzchnię żwirową z kruszywa.

PRZYJEŻDŻAJĄ POĆWICZYĆ Z WARSZAWY

- Na tym terenie gdzie stoimy, mamy jeden z nowocześniejszych skateparków, o który od wielu lat upominała się nasza radomska młodzież. Mamy sygnały, że już przyjeżdżają tu z instruktorami osoby z Lublina i z Warszawy, aby ćwiczyć – powiedział Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji UM. - Dokonano tutaj też wielu prac podziemnych, niewidocznych na pierwszy rzut oka.

W całym parku wymienione jest oświetlenie i elementy wyposażenia -  ławki, kosze. Wymienione są też barierki na mostkach nad przepływającym przez Leśniczówkę potokiem. Nowym elementem jest fontanna na stawie utworzonym w pobliżu szkoły muzycznej i ulicy 25 Czerwca.

Wykonane zostały także nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Zieleń będzie pielęgnowana i w razie potrzeby uzupełniana przez wykonawcę prac rewitalizacyjnych parku jeszcze w ciągu najbliższego roku.  

Rewitalizacja Leśniczówki rozpoczęła się przed rokiem, w ramach dofinansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej projektu, dotyczącego kompleksowej rewitalizacji zabytkowych parków miejskich. Równolegle prowadzone były prace w Starym Ogrodzie. Całkowita wartość projektu: 19 mln 681  tys. 683 zł, w tym dofinansowanie z RPO WM: 16 mln 367 tys. 366 zł.

GALERIE ZDJĘĆ Z ODNOWIONYCH PARKÓW zobacz TUTAJ.

Źródło: UM Radom/ A.J./ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy