Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Ta nowoczesna sala sportowa jest symbolem zmian, jakie dokonują się w radomskiej oświacie. Nie tylko budujemy nowe drogi, ale również nie zapominamy o tym co najważniejsze, czyli o młodych radomianach i o tym, aby mieli jak najlepsze warunki do uczenia się. Myślę, że nowoczesna hala to duża radość dla dzieci, które będą miały okazję szlifować swoją sportową formę – mówił podczas inauguracji roku szkolnego prezydent Radosław Witkowski. 

Jak dodaje dyrektor placówki, szkoła czekała na rozbudowę prawie 20 lat. - Wreszcie się doczekaliśmy i dziś możemy się cieszyć ze wspaniałej sali gimnastycznej, a także z pracowni dydaktycznych, jadalni oraz boiska wielofunkcyjnego. Wychodzimy ze starego budynku przy ulicy Siennej. Wchodzimy w XXI wiek – podkreślał dyrektor PSP nr 33 Andrzej Tomczyk.

Poza nową salą gimnastyczną został wybudowany również segment, w którym znalazła się kuchnia i stołówka oraz sześć dodatkowych sal lekcyjnych i dwie świetlice. Przy szkole powstało także wielofunkcyjne boisko z syntetyczną nawierzchnią o wymiarach 44 na 24 m, wyposażone w sprzęt do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Koszt całej inwestycji to ok. 6 mln zł.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy