Uczniowie radomskich szkół poznają Amerykę

Uczniowie radomskich szkół poznają Amerykę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tym razem w ambasadzie gościli uczniowie VII  Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu. W tej edycji młodzież przybyła na spotkanie w najliczniejszym jak do tej pory gronie. W ramach wizyty odbyły się wykłady w języku angielskim. Uczniowie mogli wybrać jeden z trzech tematów. Swoje wykłady wygłosili pracownicy Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tyczyły się one głównie tego, jak ludzie postrzegają Amerykanów i ile jest w prawdy w tych stereotypach. Mówiono także o tym czym zajmuje się i jaka jest historia FBI. Jednym z tematów był również amerykański systemie prawnym i federalizm.

Tak jak poprzednio, tak i tym razem młodzi ludzie mogli zadawać pytania dyplomatom. Uczniowie pytali o interesujące ich zagadnienia (m. in. różnice kulturowe między Polską a USA)oraz tematykę związaną z wykładami. Nauczycielki angielskiego z obu szkół, które brały udział w spotkaniu, uważają, że takie rodzaj przyswajania wiedzy jest doskonałą metodą nauczania. Największe doświadczenie lingwistyczny zdobywa się bowiem dzięki żywemu kontaktowi z językiem. Należy wspomnieć, że wykładowcy pochodzą z różnych stanów, przez co uczniowie radomskich szkół mogli poznać różny akcent.

W poprzednich dwóch edycjach udział w spotkaniach wzięła młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 13 i Publicznego Gimnazjum nr 6 w Radomiu.

źródło: Urząd Miejski w Radomiu


red. N.N.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy