Tylko doraźne naprawy wiaduktu na Lubelskiej

Tylko doraźne naprawy wiaduktu na Lubelskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, doraźnie naprawiliśmy w czasie wakacji te schodki, które były w najgorszym stanie. Prace te wykonaliśmy w ramach bieżącego utrzymania. Na początku września rozpoczęliśmy natomiast kompleksowy remont całych schodów i w rejonie ulicy Siennej i w pobliżu Metalowej. Stare, betonowe stopnie zostały skute i zastąpione antypoślizgową blachą ryflowaną - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Prace już się zakończyły i piesi mogą korzystać z wyremontowanych schodów. Z uwagi na deszczową pogodę przeciąga się malowanie konstrukcji schodów. Remont prowadzi na zlecenie miejskich drogowców radomska firma Stagmar.

Miejscy drogowcy przyznają, że wiadukt nie jest w najlepszym stanie i wymaga kapitalnego remontu. Jednak na jego rozpoczęcie  nie ma pieniędzy w budżecie gminy. Póki co nie zapowiada się też na to, aby szybko znalazły się fundusze z zewnętrznych źródeł na ten cel.
Jest gotowa dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia kompleksowej modernizacji przeprawy nad torami. Wymaga ona aktualizacji i ponownego uzyskania wszystkich potrzebnych zezwoleń. Szacowany koszt remontu wiaduktu to ok. 17 mln zł.

Poniżej zdjęcia z czerwca 2013


RED; Fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy