Tydzień bezpieczeństwa pieszych - podsumowanie

Tydzień bezpieczeństwa pieszych - podsumowanie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Funkcjonariusze reagowali stanowczo na wszelkie przypadki naruszania przepisów zarówno przez kierujących pojazdami, jak i samych pieszych. Podczas działań policjanci ukarali mandatami karnymi około 500 kierowców za różnego rodzaju wykroczenia, w 16 przypadkach kierowcy zostali ukarani za wyprzedzanie na przejściach, w trzech za omijanie na przejściach i kolejnych trzech kierowców ukarano za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

Policjanci ukarali również mandatami około 150 pieszych za lekceważenie przepisów ruchu drogowego. Zdecydowana większość mandatów bo aż około 140 była za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Głównym zadaniem prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych, ujawnianie i represjonowanie przypadków wyprzedzania na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi oraz omijania pojazdów, które zatrzymały się w celu umożliwienia pieszemu przejścia na drugą stronę jezdni. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których ofiarami są piesi.

KMP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy