Tutaj można urwać zawieszenie samochodu!

Tutaj można urwać zawieszenie samochodu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=131]

W opisywanym miejscu auta zostawia wielu kierowców, ponieważ znajduje się on w samym środku miasta i jest bezpłatny. Z parkingu korzystają głównie osoby przyjeżdżające do szpitala miejskiego i sąsiadującej z nim przychodni zdrowia. Od rana do godzin popołudniowego szczytu miejsca postojowe zajmują również samochody pracowników okolicznych firm usługowych i sklepów.

Jazda po placu i manewrowanie na nim wymaga nie lada koncentracji i spostrzegawczości. W innym przypadku można bowiem uszkodzić sobie zawieszenie auta, a nawet rozbić zderzak o... krawężniki i potwornie pofałdowaną nawierzchnię z betonowych bloczków. Niektóre miejsca parkingowe są cały czas wolne, gdyż po prostu są w tak fatalnym stanie, że nie da się tam zaparkować samochodu.

- Do szpitala przyjeżdża mnóstwo ludzi nie tylko z Radomia. Wstyd, że tak wygląda plac w samym środku miasta, tuż obok jednego z najcenniejszych zabytków, czyli klasztoru ojców Bernardynów. Do kogo należy ten parking i dlaczego nie utrzymuje go w należytym stanie? - pyta pan Ireneusz, którego spotkaliśmy we wtorek w opisywanym miejscu.

Jak się okazuje, parking i spory plac zieleni u zbiegu ul. Lekarskiej i Tochtermana należy do wielu właścicieli, w tym gminy. Miasto chciałoby go wyremontować, ale na razie nie jest to możliwe. Nie jest to spowodowane brakiem pieniędzy, lecz nieuregulowanymi sprawami własnościowymi terenu.

- Warunkiem wykonania inwestycji jest wyjaśnienie i uporządkowanie spraw własnościowych. A to musi potrwać. Teren, na którym położony jest parking, ma wielu właścicieli. Trzy z działek są własnością miasta, dwie kolejne należą do osób prywatnych oraz Skarbu Państwa, zaś jedna działka ma aż dziesięciu współwłaścicieli - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/parlek1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96