Tunel świetlny. Zablokowana karetka?

Tunel świetlny. Zablokowana karetka?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Według relacji czytelnika, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 stycznia o godz. 17.05. „Byłem świadkiem zdarzenia na ul Żeromskiego pod tunelem świetlnym, spod którego nie mogła wyjechać karetka na sygnale, gdyż nowa blokada nie otworzyła się- karetka wycofała się w stronę ul. Moniuszki i wyjechała” - napisał w e-mailu do redakcji pan Arkadiusz Głaz. „Nowy system działa od miesiąca a raczej nie działa. Miał być sterowany na pilota z dyżurki straży miejskiej, ktoś to miał otwierać widząc potrzebę za pomocą monitoringu. Pytanie: czy system działa prawidłowo, skoro zablokowano wyjazd karetce, czy mieszkańcy i użytkownicy tej części miasta są bezpieczni; kto za to odpowiada: za otwieranie i poprawne działanie systemu - zastanawiał się czytelnik.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika radomskiej straży miejskiej: - Dyspozytor karetki pogotowia nie zgłosił dyżurnemu monitoringu miejskiego potrzeby opuszczenia słupka w tym miejscu. Karetka swobodnie wyjechała w stronę ul. Moniuszki. System działa bez zarzutu, wszystkie kwestie są w tym zakresie dograne. Nie zdarzyły się dotychczas żadne problemy z jego opuszczeniem; w razie potrzeby, taka operacja trwa osiem sekund – wyjaśnia Piotr Stępień.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy