Trzeci Heli Open Day za nami!

Trzeci Heli Open Day za nami!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ- Termin tegorocznej imprezy został ustalony na początek czerwca, aby uniknąć powtórki z mało sprzyjającej aury w poprzednich edycjach.  W sumie pogoda nie była taka zła, choć zarówno w sobotę jak i w niedzielę dały znać o sobie jej przeciwności. Zrealizowaliśmy pełen program imprezy choć należy przyznać, że wystąpiły dodatkowe nieprzewidziane atrakcje dla uczestników. Po intensywnych opadach w sobotę pas modelarski przypominał podmokłą łąkę, a droga dojazdowa rozmiękła na tyle, że zaczęła przypominać tor off-road. Prognozy tym razem sprawdziły się i około godziny 17. rozpogodziło się, wyszło wreszcie upragnione słońce i można było kontynuować program imprezy - mówią Andy i Berkut, organizatorzy.

Impreza miała charakter pikniku, prezentowane były modele na wystawie statycznej oraz w locie. Uczestnicy bardzo cenią sobie taka formę imprez, gdyż  mogą porówna swoje modele z modelami kolegów, mogą również wymieniać poglądy i opinie na temat klas modeli i ich wyposażenia, jak również mogą prezentować swoje umiejętności w pilotażu. Dodatkową atrakcją dla uczestników Heli Open Day było wprowadzenie drobnej nuty rywalizacji w konkurencjach zręcznościowych.

Rozegrane zostały 3 konkurencje:

1. przelot z międzylądowaniami w 8 punktach helipadu;

2. przelot na czas między skrajnymi punktami pasa modelarskiego;

3. wykonanie dwóch ósemek w płaszczyźnie pionowej pomiędzy ciasno ustawionymi  bramkami.

Konkurencje były rozgrywane na czas, a zwycięzcą został ten zawodnik, który uzyskał najmniejszy sumaryczny czas ze wszystkich konkurencji.

Tym razem najlepszymi okazali się:

1. Maciej Żarnowski z Krakowa

2. Łukasz Matuszek z Wrocławia

3. Paweł Trznadel z Wrocławia

Wszystkie konkurencje zostały rozegrane w sobotę, natomiast niedziela była w całości poświęcona na wolne loty uczestników (fun fly). Między konkurencjami nasi koledzy zaprezentowali wysoką klasę w pilotażu i umiejętności sterowania modelami rc. Można było zobaczyć "koszenie trawy" (lot odwróconym modelem przy samej ziemi), pokaz akrobacji 3D, lądowanie autorotacyjne, loty synchroniczne, "hard 3D" w wykonaniu Adama Delingosa, pokaz lotów samolotu P-47D Thunderbolt Marka Chlebowicza oraz pokazy lotu wielowirnikowców.

W niedzielę na zakończenie imprezy wręczono puchary ufundowane przez sponsora – firmę ModeleMAX.pl z Jeleniej Góry - dla zwycięzców w konkurencjach zręcznościowych, jak również dyplomy oraz drobne upominki dla każdego z uczestników imprezy od patrona honorowego - prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Andy, Berkut.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/heli.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96