Trwa budowa obwodnicy Radomia

Trwa budowa obwodnicy Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Cała obwodnica ma mieć długość 25 kilometrów. - Będzie to droga ekspresowa, dwujezdniowa. Wybudowanych zostanie 30 obiektów mostowych. Powstaną też cztery węzły drogowe, które będą rozprowadzać ruch na skrzyżowaniach z innymi drogami wojewódzkimi i lokalnymi - wylicza Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica obciąży ruch na ulicach Radomia, ma także skrócić czas podróży dla osób jadących m.in. z Warszawy do Krakowa. Koszt inwestycji wynosi 700 mln zł. - Budowa odbywa się w systemie zaprojektuj i wybuduj, a to oznacza, że wykonawca sam będzie wprowadzał pewne rozwiązania na placu budowy. 

Teraz roboty koncentrują się na budowie węzła, który połączy obwodnicę Szydłowca w drogą krajową nr siedem. Będzie to ok. 650 m. - Ruch będzie poprowadzony w obu kierunkach w stronę Warszawy i Krakowa. Przy dojeździe do krajowej siódemki powstanie rondo, które ułatwi wjazd na tę drogę - wyjaśnia Jacek Słabiak inżynier kontraktu. - W tej chwili trwają pracę przy podbudowie i warstwach konstrukcyjnych oraz rowach odwadniających. Prace przy budowie łącznika potrwają do końca czerwca.

Tak wygląda budowa obwodnicy


Wykonawca prac, firma Dragados, prowadzi jednocześnie prace na całym odcinku obwodnicy zachodniej Radomia. W trakcie budowy pojawiły się nieoczekiwane komplikacje. - Ostatnio nasza budowa została podtopiona. Rzeka Radomka wystąpiła z brzegów i zalała dwa obiekty mostowe. To opóźniło nieco nasze prace. Wykonawca w ciągu 30 dni przystąpił do naprawy uszkodzonych nasypów. Teraz już wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy