Szybciej do Warszawy?

Szybciej do Warszawy?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
PKP Polskie Linie Kolejowe  ogłosiły dwa  przetargi na modernizację linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Radomiem. Po zakończeniu wszystkich prac podróż między tymi miastami najszybszym pociągiem zajmie około 70 minut.

Wczoraj ogłoszono przetarg na remont odcinka kolejowego między Radomiem a Czachówkiem. Remont skróci czas dojazdu do Warszawy.

O 2,5 godz. czasie podroży między Warszawą a Radomiem mówiła w poniedziałek, w Radomiu Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. Dziś do Radomia przyjechała minister infrastruktury by sprawdzić jak idą prace z przebudową stacji i poinformować o przetargu n budowę nowego toru między Warszawą a Warką. Teraz prace mają pójść pełna parą. - Bardzo się cieszę, że udało się, pod koniec tej perspektywy ustawić ten projekt na nowo i rzeczywiście on teraz będzie realizowany z twardo ustalonym harmonogramem. Ta stacja, na której jesteśmy, ja ją pamiętam jeszcze z czasów studenckich, od wielu lat wymagająca  remontu. Cieszę się, że on się zakończy w grudniu. Teraz w trakcie realizacji jest odcinek z drugiej strony ósemki między Warszawą a Czachówkiem - mówi Maria Wasiak, minister infrastruktury.

Prace modernizacyjne na trasie Warszawa - Radom mają się zakończyć najpóźniej w 2020 roku. Koszt tej inwestycji wyniesie miliard złotych.


Minister Maria Wasiak w Radomiu

Przypomnijmy. 23 października zakończy się przebudowa odcinka pomiędzy Radomiem a Lesiowem, gdzie obecnie wprowadzona została komunikacja zastępcza. Wszystkie prace w Radomiu zakończą się w połowie grudnia, tak aby pasażerowie od nowego rozkładu jazdy mieli już do dyspozycji 3 wyremontowane perony. PKP PLK przeznaczyły na przebudowę stacji w Radomiu 100 mln zł.

Ponadto pod koniec roku zostanie oddane przejście podziemne pod stacją, które na nowo połączy ze sobą dwie strony miasta.Będzie ono wyposażone w windy, co ułatwi osobom niepełnosprawnym przejście na perony.

Teraz ruch pasażerski prowadzony jest przejściem tymczasowym. Jest to jedyna, bezpieczna droga łącząca budynek stacji z peronami oraz z drugą częścią miasta. Na miejscu stale są obecni funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej, którzy pilnują porządku i bezpieczeństwa w tym miejscu.KS, WW / fot. Joanna Gołąbek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy