Szpitale zostaną oflagowane

Szpitale zostaną oflagowane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
- Przekonałyśmy się, że jesteśmy dużą siłą - mówią radomskie pielęgniarki po wczorajszym proteście w Warszawie. Jego wynik to ogłoszenie gotowości strajkowej.

- Zobaczyłyśmy, że jest nas bardzo wiele, a determinacja jest ogromna - mówi Anna Trzaszczka, szefowa organizacji związkowej w radomskim szpitalu miejskim. Wczoraj w Warszawie wśród protestujących były pielęgniarki i położne ze szpitali w Radomiu i regionie.

- Sytuacja wczoraj była niejasna. Co innego powiedział minister zdrowia przed kamerami, a czym innym skończyło się późniejsze spotkanie Zarządu Krajowego z wicemarszałkiem sejmu - mówi Izabela Wąsik, przewodnicząca organizacji związkowej w szpitalu wojewódzkim. - Zarząd Krajowy podjął i ogłosił uchwałę o ogłoszeniu gotowości strajkowej. To oznacza, że w najbliższym czasie zostaną oflagowane szpitale. - Zakładamy, że w poniedziałek w Radomiu też już będzie oflagowanie.

Najbliższe spotkanie przedstawicieli protestujących z ministrem zdrowia we wtorek. - To chyba już ostatnia szansa - mówi Izabela Wąsik i dodaje, że z godnie z zalecaniami Zarządu Krajowego mają rozpocząć się przygotowania do podjęcia strajku. 

(Na zdjęciu - protest w Warszawie 10 września)


apk/ fot arch. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy