Święta w Domu pod Złotym Dębem

Święta w Domu pod Złotym Dębem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1397]

- To jedna z wielu atrakcji dla naszych podopiecznych w okresie świątecznym. Zapraszamy do nas uczniów różnych szkół, którzy dają koncert lub wystawiają przedstawienie. Teraz na przykład odwiedzili nas uczniowie sekcji dętej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, którzy dla naszych podopiecznych dali koncert kolęd – powiedział Michał Trybuła, właściciel Domu Pod Złotym Dębem

W domu opieki przebywa obecnie 48 pensjonariuszy. Przygotowania do świąt rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Tradycyjnie odbywa się tu wspólna wieczerza wigilijna.

- Nasi mieszkańcy, ci którzy byli na siłach, na warsztatach sami przygotowali ozdoby świąteczne. Dom w tym roku jest bardzo ładnie ozdobiony – stwierdził Michał Trybuła. - Oczywiście wspólnie zasiądziemy do wigilijnej kolacji, będą tradycyjne potrawy. Razem z nami będą również rodziny niektórych naszych podopiecznych. Inni na święta zabierani są do domu przez swoje rodziny. Przyjedzie do nas również ksiądz gwardian z klasztoru oo. Bernardynów, który odprawi modlitwę. Później będziemy kolędować, będą również drobne podarunki.

Na świąteczne dni również jest zaplanowane specjalne menu, a w kaplicy Domu Pod Złotym Dębem odbywa się msza. 

- Niewiele osób zostaje na święta. W tym okresie przyjeżdżają rodziny z zagranicy lub te dalsze z Radomia i okolic, i zabierają swoich bliskich. Mieszkańców, których zostają, otaczamy troskliwą opieką. Chcemy, aby mieli tutaj namiastkę domu i rodzinnych świąt – wyjaśnia Marlena Trybuła, właścicielka ośrodka.

Pracownicy Domu pod Złotym Dębem swoim pensjonariuszom chcą zapewnić kontakt z bliskimi.

- W tym okresie przychodzi dużo więcej kartek i listów do naszych mieszkańców. Udaje nam się również umawiać rozmowy przez internet za pośrednictwem kamer. Dla starszych osób jest to dużo łatwiejsza, niż telefoniczna forma kontaktu z bliskimi z zagranicy, którzy nie mogą przyjechać do Polski. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii chcemy zapewniać takie kontakty – dodaje Marlena Trybuła

W Domu pod Złotym Dębem jest 50 miejsc dla podopiecznych w 1 i 2-osobowych pokojach. Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską i lekarską. Dodatkowo warsztaty zajęciowe i rehabilitację. W domu opieki jest kaplica i duży ogród, dostępny dla jego mieszkańców.

A.J. / fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy