Świąteczny kiermasz w Urzędzie Miejskim

Świąteczny kiermasz w Urzędzie Miejskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kiermasz świąteczny organizowany jest przez Urząd Miejski od kilku lat. Za każdym razem cieszył się dużą popularnością. W tym roku jest podobnie. Co ważne, do nabycia są ozdoby wykonane przez podopiecznych radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopiecznych organizacji pozarządowych. Trzeba przyznać, że każda z ozdób jest inna i wykonana z wielką starannością. - Każdego roku staramy się zaskoczyć czymś naszych klientów. Do wyrobu ozdób używamy różnego rodzaju materiałów m.in wykorzystujemy sznurki, owoce, szyszki, masę solną, szkło. Niestety, cały proces jest bardzo żmudny i pracochłonny. Pierwsze prace rozpoczynamy zaraz po wakacjach - tłumaczy instruktorka z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Maratońskiej 1 w Radomiu, Monika Jabłońska.

Każdy z podopiecznych warsztatów ma do wykonania określone ozdoby. Poziom trudności jest dostosowywany do umiejętności uczestnika. Praca przy różnego rodzaju stroikach jest doskonałą formą terapii, pozwalającą rozwijać swój talent oraz umiejętności manualne. - Nie ma żadnych problemów z namówieniem podopiecznych do tego rodzaju zajęć. Widać, że wszystkie ozdoby wykonywane są w pełnym skupieniu i zaangażowaniu - dodaje Sebastian Froń z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych w Radomiu.

Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną w całości przekazane na zakup dodatkowych materiałów dydaktycznych, wykorzystywanych w terapii.

Podczas kiermaszu swoje prace prezentują podopieczni: WTZ przy Stowarzyszeniu Dzieci Niewidomych i Niedowidzących „Nadzieja”, WTZ przy Polskim Związku Głuchych, WTZ przy Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" w Radomiu, WTZ przy Polskim Związku Niewidomych, Świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów Społecznych.

Kiermasz potrwa do 9 grudnia w holach magistratu przy ul. Kilińskiego oraz ul. Żeromskiego w godzinach od 10 do 14.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy