Świąteczny Kiermasz w Urzędzie Miejskim

Świąteczny Kiermasz w Urzędzie Miejskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od 10 do 11 grudnia w murach UM uczestnicy wraz z pracownikami Warsztatów Terapii Zajęciowej prezentowali swoje wyroby świąteczne, które radomianie mogli nabyć.

Ozdobne choinki, bombki czy tez karty świąteczne były przygotowywane już od wielu miesięcy.

- Nasi podopieczni już od sierpnia wykonywali wszystkie prace. W zależności od miejsca, w jakim się wówczas znajdowali, malowali, wycinali, ozdabiali bądź szyli. W każdą z prac włożyli dużo serca i energię – mówi Katarzyna Nowak, instruktor, terapeuta WTZ „Leśniczówka”.

Jak co roku kiermasz cieszył się wielką popularnością. Dochód ze sprzedaży wyrobów zostanie w całości przekazany na zakup materiałów do dalszej terapii podopiecznych.

[gallery id=270]

- Jeszcze nie liczyliśmy zebranych pieniędzy, jednak patrząc na ilość wykupionych rzeczy, nie będzie źle – z uśmiechem informuje Piotr Dąbrowski, instruktor z WTZ Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. - Choć mamy do zaoferowania wiele rzeczy, nie tylko tych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, największą popularnością cieszą się ozdobne bombki, zawieszki choinkowe oraz kartki świąteczne - dodaje.

Prezentowane prace były wykonywane różnymi materiałami, począwszy od sznurków i guzików, a skończywszy na masie solnej, szyszkach czy makaronie.

W trakcie Kiermaszu Świątecznego swoje prace prezentowali podopieczni: WTZ przy Stowarzyszeniu Dzieci Niewidomych i Niedowidzących „Nadzieja”, WTZ przy Radomskim Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START, WTZ przy Polskim Związku Niewidomych, WTZ przy Polskim Związku Głuchych, WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Radomiu, Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów Społecznych, Świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej.

Nina Zaborowska/ Foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy