Straż Miejska sprawdza, czym palisz w piecu i... ogrodzie

Straż Miejska sprawdza, czym palisz w piecu i... ogrodzie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ciągu około trzech tygodni strażnicy przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli radomskich posesji. Strażnicy Miejscy posiadają upoważnienie, żeby sprawdzać posesje i domy pod względem spalania odpadów na gruncie oraz w piecach. Kontrole odbywają się między godziną 6 a 22.

- Wypalanie liści i gałęzi na działkach czy w ogródkach jest traktowane jako wykroczenie. Grozi za to mandat nawet w wysokości 500 zł. Takiej samej wysokości mandat przysługuje, gdy w piecu spalane są śmieci. Odpowiada za to właściciel budynku - informuje Piotr Stępień z radomskiej Straży Miejskiej. - Za wypalanie odpadów przy gruncie wystawiliśmy 6 mandatów - dodaje.

Celem inicjatywy "Czysty Radom" jest promocja utrzymywania porządku na terenie naszego miasta. Działania w ramach akcji prowadzone są cyklicznie, w zależności od pory roku. W sezonie jesienno-zimowym odbywają się wzmożone kontrole mieszkań i firm pod względem wypalania nieczystości. Kontrolowane są piece i podwórka. 

- Nasze kontrole są potrzebne i widzimy to w porównaniu z zeszłym rokiem. Skala wypalania śmieci w piecach i w ogródkach była sporo większa niż teraz. Akcja przynosi pozytywne rezultaty. Nie odnotowujemy już tylu przypadków łamania prawa - podkreśla Piotr Stępień.

Dorota Trojanowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy