Stracił prawo jazdy za niebezpieczną jazdę

Stracił prawo jazdy za niebezpieczną jazdę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 7, nieoznakowany radiowóz przed przejściem dla pieszych wyprzedziła mazda na angielskich numerach w miejscowości Wielogóra.   - Jadąc w kierunku Radomia kierujący mazdą nie zważając na padający deszcz i związane z tym trudne
warunki na drodze i ograniczoną widoczność tuż przed przejściem dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz z wideo rejestratorem. Jakby tego było mało jechał z prędkością ok. 150km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50. Kierujący nie zważał także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, wymuszając pierwszeństwo i zmuszając inne pojazdy do zjechania na sąsiedni pas - poinformowała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. -  Jego brawura została powstrzymana przez policjantów z radomskiej drogówki, którzy zatrzymali pojazd u zbiegu ulic Warszawskiej i Janiszewskiej. Kierującym okazał się 20-latek z województwa podkarpackiego, w aucie podróżowało jeszcze 3 pasażerów - dodała.

- Mężczyzna za popełnione wykroczenia otrzymałby 20 punktów karnych i mandat, ale w tym przypadku wystawienie mandatu karnego nie było by współmierne do zachowania 20-latka.
Dlatego policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu - wyjaśniła Justyna Leszczyńska.


Źródło: KMP Radom/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy