Stocznia z siedzibą w Radomiu

Stocznia z siedzibą w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Wybór siedziby to nie przypadek. W Radomiu znajduje się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Stocznia Marynarki Wojennej stałaby się częścią konsorcjum. Ministerstwu Obrony Narodowej i zarządowi Polskiej Grupy Zbrojeniowej zależy na tym, by podmiot wrócił do Skarbu Państwa i by to Skarb Państwa miał kluczowy wpływ na to, co dzieje się w stoczni – powiedział Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej.

Stocznią obecnie zarządza syndyk masy upadłościowej. Wartość firmy wyceniono na ponad 224 miliony złotych. Oferty przetargowe składać można do 31 stycznia.

- Decyzja zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej niesie dla samorządu konkretne skutki finansowe. Każda spółka prawa kapitałowego w miejscu swojego zarejestrowania płaci podatek CIT. Cząstka tego podatku będzie przekładała się w kolejnych latach na budżet Radomia i województwa Mazowieckiego. Każda taka spółka to wartość dodana dla samorządu gminnego i samorządu województwa – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy