Stocznia Wojenna jednak nie w Radomiu

Stocznia Wojenna jednak nie w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJNajlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

To już pewne. Zapadła decyzja dotycząca przeniesienia siedziby spółki-córki Polskiej Grupy Zbrojeniowej do Gdańska. Za decyzją, by spółkę PGZ Stocznia Wojenna zarejestrować najpierw w Radomiu, przemawiały kwestie techniczne. - Decyzja o zlokalizowaniu siedziby spółki PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o w Radomiu miała charakter tymczasowy i techniczny, związana była z tym, że w Radomiu znajduje się siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., spółki-matki PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. - wyjaśnia Łukasz Prus rzecznik prasowy PGZ. - Docelowo siedzibą tej spółki będzie Gdynia. Decyzje w tej sprawie już zapadły, a procedura związana z przeniesieniem siedziby PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o z Radomia do Gdyni została uruchomiona.


Rejestracja spółki była warunkiem koniecznym umożliwiającym złożenie oferty w przetargu otwartym na zakup przedsiębiorstwa Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej. Syndyk przyjął ofertę, jednak jeśli siedziba zostanie przeniesiona przed sfinalizowaniem transakcji, milion złotych z tytułu odpisu od podatku od czynności cywilno-prawnych trafi do Gdyni, a nie do Radomia.

20 stycznia została sfinalizowana transakcja związana z przejęciem przez PGZ Stocznia Wojenna Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o.

Więcej na temat PGZ Stocznia Wojenna pisaliśmy TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy