Stan wojenny w Radomiu. To tylko ćwiczenia

Stan wojenny w Radomiu. To tylko ćwiczenia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Tak na Sadkowie zaczęły się ćwiczenia obronne na wypadek wprowadzenia stanu wojennego na terenie województwa mazowieckiego.- Świadomi pasażerowie wiedzieli, że należy powiadomić służby lotniska. Wówczas ruszyła procedura związana z identyfikacją pakunku, a w międzyczasie nastąpił z niego wyciek płynnej substancji. Zostały wezwane służby, które miały ją zidentyfikować i zneutralizować. Pasażerowie oraz pracownicy lotniska zostali ewakuowani – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik Portu Lotniczego Radom. - Okazało się, że była to próba odciągnięcia uwagi. W tym samym czasie na teren lotniska wjechała rozpędzona półciężarówka, która sforsowała ochronę policji. W środku była grupa nieznanych, podejrzanie wyglądających mężczyzn. W momencie, gdy samochód miał taranować bramę, do akcji wkroczyła jednostka antyterrorystyczna, która obezwładniła napastników.

Ćwiczenia obronne na radomskim lotnisku

Ćwiczenia mają pokazać, w jaki sposób przebiega komunikacja między poszczególnymi służbami i usprawnić ich system działania. - Epizod na lotnisku ma sprawdzić naszą gotowość do obrony cywilnej. W piątek będzie symulacja ataku terrorystycznego przy ujęciu wody na Malczewie. Dopiero po zakończeniu dwudniowych ćwiczeń przyjdzie czas na analizę i wyciąganie wniosków – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W ćwiczeniach biorą udział: ochrona lotniska, straż graniczna, policja, straż pożarna, straż miejska, służba celna, ochrona lotniska, wojsko. Organizatorem jest prezydent Radomia na zlecenie wojewody mazowieckiego.

br>

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy