Stalgast buduje w Radomiu centrum logistyczne

Stalgast buduje w Radomiu centrum logistyczne
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Nowoczesne Centrum Logistyczno - Produkcyjne "Stalgast" zostanie zbudowane na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Radomiu. Na działce o  powierzchni ponad 6 hektarów, stanowiącej własność spółki, powstanie obiekt o łącznej powierzchni 29.650 m kw. Generalnym wykonawcą budowy jest firma Budimex S.A.

- To ważny dzień dla naszej firmy. Po 26 latach udało nam się rozpocząć inwestycję obiektu logistycznego i zakładu produkcyjnego – mówi Krzysztof Kotecki, prezes zarządu firmy "Stalgast". - Jeśli chodzi o nowe miejsca pracy to w centrum logistycznym będzie to około 60 osób, jeżeli chodzi o część produkcyjną to przeniesiemy tu zakład, który teraz zatrudnia ok. 280 osób i planujemy zwiększyć tę liczbę do 330 i dalej zwiększać zatrudnienie. Firma "Stalgast" powstała 26 lat temu i zajmuję się dostawą sprzętu dla firm gastronomicznych.

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego w fundament hali Stalgast


Z nowej inwestycji w radomskiej strefie gospodarczej zadowolony jest prezydent Radosław Witkowski, który brał udział w uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego. - To budujące, że przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy w Radomiu widzą w naszym mieście potencjał- mówił włodarz miasta. - To właśnie takie firmy jak "Stalgast", rozwijające swoją działalność i tworzące tym samym nowe miejsca pracy, w znacznej mierze stanowią o gospodarczym obliczu miasta. Chcemy, żeby przedsiębiorcy czuli się w Radomiu dobrze, dlatego, poprzez szereg udogodnień, stwarzamy im jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Budowa nowego zakładu ma się zakończyć pod koniec 2018 roku. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy