Stacja Radom dalej bez tablic

Stacja Radom dalej bez tablic
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


- Rzadko jeżdżę koleją, ale jeśli już to robię, to chciałabym wiedzieć czy pociąg będzie o czasie czy nie. Komunikaty z głośników nie spełniają moich oczekiwań. To niedopuszczalne, że tyle miesięcy od zakończenia remontu, wciąż tablic brak – mówi jedna z podróżujących.

PKP PLK do ogólnopolskiego przetargu na system dynamicznej informacji pasażerskiej przygotowuje się od zeszłego roku. - To bardzo duże przedsięwzięcie, które obejmuje montaż systemu w wielu miastach Polski. Przetarg planujemy ogłosić jeszcze w tym roku – mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK.

Dworzec PKP

Kiedy dokładnie zostanie on rozstrzygnięty, PKP PLK terminu nie podaje. - Po zakończeniu wszystkich procedur, Radom będzie jednym z pierwszych miast, w którym pojawią się
 nowe tablice – dodaje Jakubowski.

Remont stacji Radom, Radom Wschodni i fragmentu linii kolejowej kosztował ponad 100 mln złotych. Do użytku został oddany pod koniec 2015 roku. Inwestycja nie obejmowała montażu elektronicznych wyświetlaczy. Całość wpisuje się w modernizację linii kolejowej nr 8 na trasie Radom – Warszawa.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy