Sprzęt za prawie 3 mln zł sprawdza się w radomskim szpitalu

Sprzęt za prawie 3 mln zł sprawdza się w radomskim szpitalu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Litotryptor wraz z całą aparaturą służy do kruszenia kamieni znajdujących się w nerkach czy w moczowodzie. A cyfrowy rentgen usprawni pozyskiwanie zdjęć kręgosłupa czy klatki piersiowej pacjentów placówki.

- Te urządzenia już u nas działają. Koszt pozyskania nowego sprzętu jest spory, ale to niezbędna inwestycja dla prawidłowego funkcjonowania naszego szpitala. Nowy zestaw RTG jest cyfrowy, więc nie robimy standardowych klisz, a obraz jest przekazywany przez sieć lub nośniki danych do lekarzy, co zdecydowanie skróca diagnostykę  - tłumaczy Andrzej Pawluczyk, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Litotryptor został umieszczony w specjalnym pomieszczeniu w budynku głównym szpitala na poziomie poradni ortopedycznej. To pomieszczenie ma zabezpieczyć pracowników obsługujących urządzenie przed niebezpiecznym promieniowaniem. Nowoczesny rentgen cyfrowy został umieszczony na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i tu także dostosowano specjalne miejsce dla prawidłowego funkcjonowania tej aparatury. Zestaw cyfrowy zastąpił wyeksploatowany sprzęt, który znajdował się na SORze. Ogólna wartość zestawu do litotrypcji około 1 mln 400 tys zł, a rentgen został kupiony za 1 mln 200 tys. zł.

Dorota Trojanowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/gm_4055.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96