Sprawa gwałtów w Krychnowicach przeciąga się

Sprawa gwałtów w Krychnowicach przeciąga się
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Śledztwo miało się zakończyć 2 sierpnia - nowy termin to 2 listopada. Powód? Zbyt wiele osób do przesłuchania.
- Wciąż nie przesłuchaliśmy dyrektora szpitala i dwóch konsultantów - wojewódzkiego i krajowego - do spraw psychiatrii. Na rozmowy czekają również pokrzywdzeni i domniemany sprawca - wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Jak mówi rzecznik, radomska prokuratura wysłała do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie (sąd w Jędrzejowie zajmuje się sprawą 16-latka, który miał się dopuścić innych czynności seksualnych w radomskim szpitalu psychiatrycznym. Więcej o całej sprawie TUTAJ.) pismo z prośbą o dopuszczenie prokuratora z Radomia do uczestniczenia w przesłuchaniu nieletnich.

- Przecież to chodzi o jedno zdarzenie i nie ma sensu przesłuchiwać tych osób dwa razy - w Radomiu i Jędrzejowie. Nie chcieliśmy, aby pokrzywdzeni musieli przechodzić przez ten stres drugi raz. Przesłuchanie w tej sprawie z pewnością nie jest dla nich komfortową sytuacją. Nasz prokurator zadałby im po prostu kilka dodatkowych pytań odnośnie pracy personelu szpitala - mówi rzecznik.

Jak zaznacza Małgorzata Chrabąszcz, radomska prokuratura pismo wysłała już w czerwcu. Jednak odpowiedzi nie ma do tej pory. Tak czy inaczej, nieletni muszą być przesłuchani w obecności sądu.

Do tej pory prokurator przesłuchał m.in. ordynatora i pracowników oddziału dziecięco-młodzieżowego szpitala psychiatrycznego w Krychnowicach.

Śledztwo wciąż prowadzone jest w sprawie, czyli nadal nikomu nie postawiono zarzutów. - Dopiero kiedy zostaną zebrane wszystkie dowody i zakończą się przesłuchania, prokurator podejmie decyzję jak dalej będzie przebiegała sprawa. Właśnie wtedy będzie można mówić o postawieniu komuś ewentualnych zarzutów lub o umorzeniu śledztwa - wyjaśnia Małgorzata Chrabąszcz.


Norbert Nowocień

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy