Spór o fizjoterapię na Józefowie

Spór o fizjoterapię na Józefowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek, 2 października PiS wydał w sprawie sytuacji w szpitalu na Józefowie oświadczenie następującej treści:

„Zaniepokojeni rozstrzygnięciem konkursu na realizacje świadczeń zdrowotnych w ramach konkursu na fizjoterapię ambulatoryjną w zakresie rehabilitacji, jako parlamentarzyści Ziemi Radomskiej podjęliśmy decyzję ws. wyjaśnienia niekorzystnych dla mieszkańców Radomia rozstrzygnięć.

W tej sprawie wystosowaliśmy w ubiegłym tygodniu do Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pismo z prośbą o wyjaśnienie zarówno warunków konkursowych, jak i ostatecznej decyzji, która może się przyczynić do ograniczenia dostępności do świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej i rehabilitacji. Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone dnia 28 września.

Jednocześnie pragniemy zaapelować do działaczy i polityków Platformy Obywatelskiej, która wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym sprawuje władzę w Sejmiku Województwa Mazowieckiego o podjęcie stosownych kroków mających na celu zahamowanie sukcesywnej likwidacji łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż w trakcie przeprowadzanej w placówce restrukturyzacji zlikwidowany został m.in. Oddział Rehabilitacji i obecnie stanowi jedynie Pododdział Oddziału Internistycznego.

Pragniemy Państwa poinformować, iż jako Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości będziemy podejmować wszelkie działania mające na celu zabezpieczenie opieki zdrowotnej mieszkańcom Radomia i regionu radomskiego. O podobne działania i zaangażowanie apelujemy do naszych politycznych oponentów!”

- Oddział rehabilitacji nie został zlikwidowany. Działa. Znalazł się w sieci szpitali, więc na jego prowadzenie lecznica ma pieniądze z NFZ. Obie części oddziału, czyli rehabilitacja ogólnoustrojowa i rehabilitacja neurologiczna działają – odpowiada na zarzuty działaczy działaczy PiS, rzecznik szpitala Karolina Gajewska.

Szpital ciągle walczy o finansowanie fizjoterapii ambulatoryjnej dla dorosłych i fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci. Obie fizjoterapie były wykonywane w zakładzie fizjoterapii dla pacjentów, którzy dochodzili na zabiegi.

- Chciałam nadmienić, że mimo zmniejszenia ilości łóżek, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny przyjął o prawie tysiąc więcej pacjentów niż w ubiegłym roku. Dane te dotyczą pierwszych ośmiu miesięcy br. Dla zobrazowania - od stycznia do sierpnia 2017 roku szpital przyjął prawie 30 i pół tysiąca pacjentów - w analogicznym czasie rok temu było ich nieco ponad 29 i pół tysiąca – mówi Karolina Gajewska.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


mm, fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy