"Sońta wywiązał się ze swoich obowiązków"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pełen wykaz obowiązków doradcy znalazł się w odpowiedzi prezydenta na interpelację złożoną przez Waldemara Kordzińskiego, przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Jak wynika z pisma, "prezydent miasta wielkości Radomia może zatrudnić siedmiu doradców. Obecnie takie funkcje pełni Zbigniew Latek (w zakresie energetyki) oraz Dariusz Kupisz (w zakresie współpracy z Polską Akademią Nauk i utworzenia skansenu archeologicznego)". Na takich samych zasadach wcześniej był zatrudniony właśnie Krzysztof Sońta.

O tym, że to właśnie były poseł będzie pełnił funkcję doradcy ds. osób wykluczonych, zadecydowało wg prezydenta "doświadczenie Krzysztofa Sońty zdobyte w pracy w samorządzie oraz VI kadencji Sejmu RP. Krzysztof Sońta pełniąc mandat posła aktywnie pracował w komisjach polityki społecznej i rodziny (ponad 300 posiedzeń) oraz zdrowia (ponad 150 posiedzeń)".

W piśmie skierowanym do Waldemara Kordzińskiego czytamy również, że "doradca prezydenta ma za zadanie służyć radą i swoim doświadczeniem życiowym w podejmowanych przez prezydenta decyzjach. Takie było zadanie Krzysztofa Sońty i z tego obowiązku wywiązał się należycie".

"Od 8 listopada 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku Krzysztof Sońta przyjął 132 osoby bezrobotne, z czego ze skutecznego wsparcia skorzystało 35 osób. W sprawach mieszkaniowych Krzysztof Sońta podjął również 54 interwencje, z czego 18 skończyło się wynikiem pozytywnym. Z kolei 44 interwencje dotyczyły osób z orzeczoną niepełnosprawnością. interwencje wymagały pogłębionej współpracy m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej". Ponadto "Krzysztof Sońta zadeklarował gotowość przedstawienia sprawozdania ze swojej pracy Radzie Miejskiej na sesji" - czytamy dalej.

Niestety, nie poznamy zarobków doradcy ds. osób wykluczonych, bo jak wynika z odpowiedzi prezydenta "ujawnienie takich danych jest niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych".

Wynagrodzenie Krzysztofa Sońty jako doradcy prezydenta będziemy mogli poznać dopiero wtedy, gdy złoży on, jako dyrektor Zespołu Szkół nr 2, oświadczenie majątkowe. Dokument będzie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej na stronach Urzędu Miejskiego na początku przyszłego roku.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy