Śmierć pod szpitalem. Są zarzuty

Śmierć pod szpitalem. Są zarzuty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom – Wschód. W środę (21 września) prokurator przedstawił zarzuty dwóm pracownikom ochrony Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

- Zarzuty dotyczą tego, że w dniu 19 września 2016 roku, w czasie wykonywania obowiązków służbowych, pracownicy ochrony wywieźli mężczyznę na wózku inwalidzkim z Izby Przyjęć poza teren szpitala. Wcześniej ten mężczyzna był dowieziony przez karetkę pogotowia i oczekiwał na badania diagnostyczne. Następnie pozostawili go bez opieki medycznej, leżącego na ziemi. Przez co, z uwagi na stan wychudzenia i osłabienia organizmu oraz niską temperaturę powietrza, narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, w następstwie czego nieumyślnie spowodowali jego zgon - informuje Małgorzata Chrabąszcz, prokurator, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Aktualnie trwają czynności z udziałem podejrzanych.

- Wyniki sekcji zwłok mężczyzny nie są jeszcze znane, zleciliśmy dodatkowe badania. Na jego ciele nie znaleziono śladów obrażeń – mówi Małgorzata Chrabąszcz.

Więcej o tej sprawie możecie przeczytać TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy