Śmierć pod szpitalem. Dozór dla ochroniarzy

Śmierć pod szpitalem. Dozór dla ochroniarzy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W poniedziałek (19 września) w opuszczonym budynku w pobliżu szpitala przechodzień znalazł zwłoki bezdomnego mężczyzny. Tego samego dnia mężczyzna został przyjęty do szpitala o godz. 7 . Dwie godziny później już nie żył.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom – Wschód. W środę (21 września) prokurator przedstawił zarzuty dwóm pracownikom ochrony Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Dziś dowiedzieliśmy się, że zatrzymani w tej sprawie pracownicy zewnętrznej firmy ochroniarskiej za zarzucane im czyny będą odpowiadać z wolnej stopy. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Ochroniarze będą musieli się stawiać dwa razy w tygodniu w komisariacie policji. Zostali też zawieszeni w wykonywaniu obowiązków służbowych. - Podejrzani przyznali się do tego, że wywieźli mężczyznę ze szpitala, ale zaprzeczyli aby chcieli go narazić na utratę życia. Z ich wyjaśnień wynika, że uczynili to na prośbę tego mężczyzny. Śledztwo prowadzone jest w dalszym ciągu, przeprowadzane są także czynności zmierzające do ustalenia czy działania ze strony szpitala wobec pacjenta były prawidłowe – informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Radomiu.

Więcej o zarzutach dla pracowników ochrony pisaliśmy TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy