„Smart Stop” NIE! dla smartfonów na pasach

„Smart Stop” NIE! dla smartfonów na pasach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

–„Smart Stop” to akcja profilaktyczna ukierunkowana na odpowiedzialne używanie telefonów komórkowych przez pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym –wyjaśnia Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Kampania społeczna rozpoczęła się 15 lipca. Jej pierwszą odsłoną był spot nakręcony w ramach Kameralnego Lata w Radomiu.  

Na chodnikach przy niebezpiecznych przejściach dla pieszych zostaną namalowane piktogramy. Ich zadaniem będzie zwrócenie uwagi przechodzących przez ulicę, aby nie wchodzili na jezdnię zapatrzeni w ekran telefonu. Pierwszy piktogram pojawił się obok przejścia przy Urzędzie Miejskim w Radomiu. 

W kampanię społeczną włączyli się także siatkarze Cerradu Czarnych Radom oraz Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia, którzy wspólnie z policjantami namalowali pierwszy piktogram. – Wystarczy chwila nieuwagi by doszło do nieszczęścia – mówi Bartłomiej Bołądź siatkarz Cerradu Czarni Radom.

XXI wieku mamy wiele urządzeń rozpraszających nasza uwagę. Jednym z nich są smartfony, dlatego te znaki namalowane w okolicach przejść dla pieszych mają zwrócić naszą uwagę tak abyśmy bezpiecznie przeszli na drugą stronę ulicy - powiedział oraz Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

- Staramy się przekazać osobom chodzącym po mieście w słuchawkach oraz zapatrzonym w ekrany swoich smartfonów, aby uważali na przejściach. Mi również zdarzyło się kilkakrotnie przechodzić przez pasy będąc pochłoniętym przez coś w telefonie – powiedział Patryk uczeń samochodówki, promujący akcję „Smart Stop”.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy