Służby podsumowują tegoroczną majówkę

Służby podsumowują tegoroczną majówkę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przez kilka dni majówki policjanci radomskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny weekend”.  - Niestety, w wielu przypadkach, brawura, nadmierna prędkość, czy niedozwolone wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do wielu zdarzeń drogowych - powiedziała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W sumie od 30 kwietnia do 4 maja na terenie Radomia i powiatu radomskiego doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostało ranne. Doszło też do 31 kolizji. W ciągu majowego weekendu policjanci zatrzymali kilkunastu nietrzeźwych kierujących, a wśród nich kilku rowerzystów.

Natomiast w nocy (3 maja) dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, że na ulicy Grzecznarowskiego dwóch mężczyzn przewraca wszystkie napotkane kosze na śmieci.  - Na miejsce wysłano patrol, podczas czynności wyjaśniających na dwóch mężczyzn nałożono dwa mandaty karne po 500 zł za zakłócanie ładu i porządku publicznego. Sprawcy zdarzenia nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania - powiedział Piotr Stępień rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu.


Źródło: KMP Radom, Straż Miejska/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy