Ślubowanie nowych policjantów

Ślubowanie nowych policjantów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1812]

Dzisiaj w Sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 58 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji w tym 10 funkcjonariuszek.

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy