Skutki ulewy. Kilkadziesiąt interwencji

Skutki ulewy. Kilkadziesiąt interwencji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Nieprzejezdna cześć ul. Grzecznarowskiego, potoki na ulicach i wzrost wody w Mlecznej. To efektu ulewy, która wczoraj (czwartek, 4 maja) po południu przeszła nad miastem i okolicami.

Skutki ulewy w Radomiu


Kilkadziesiąt interwencji, dużo zniszczeń

Straż pożarna pierwszą interwencję przyjęła tuż po godz. 17; do rana strażacy interweniowali 60 razy, z czego 20 w samym mieście. - Najbardziej zalane zostały ulice Grzecznarowskiego, Sołtykowska, Wolanowska i Ofiar Firleja – wylicza Konrad Neska, rzecznik straży pożarnej w Radomiu. - Nasze działania w pierwszej kolejności polegały na wypompowaniu wody z zalanych mieszkań i udrożnieniu przejazdów.

Zalane piwnice w Radomiu były m.in. w budynkach przy ul. Staromiejskiej, Potkanowskiej, Szydłowieckiej i Warszawskiej. 


Wylana rzeka i niepokój mieszkańców

Miejscami, gdzie było naprawdę groźnie były także ulice Trzcińska i Konopna. Tam Mleczna przelała się przez kładkę dla pieszych i zaczęła podchodzić pod zabudowania. Radomianie z niepokojem przyglądali się sytuacji. - Rzadko to się zdarza, ale rzeka wylała – mówi jedna z mieszkanek okolicznych domów. - Woda wylała się na posesje, nie było jak przejść – dodaje druga.

Teraz sytuacja zaczyna się już stabilizować. Strażacy apelują do mieszkańców podtopionych budynków gospodarczych o cierpliwość. - Naszym priorytetem na ten moment są budynki mieszkalne –zaznacza Neska.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy