Skrzyżowanie Traugutta i Narutowicza przebudowane

Skrzyżowanie Traugutta i Narutowicza przebudowane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Prace prowadziła radomska firma Interbud, w która w przetargu zaproponowała cenę nieco ponad 570 tys zł. Koncepcja przebudowy skrzyżowania powstała m.in. w oparciu w wyniki konsultacji społecznych dotyczących zmian w organizacji ruchu kołowego oraz pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. - Zależało nam na tym, by po przebudowie to skrzyżowanie było bardziej czytelne, a przez to bezpieczniejsze. Jednocześnie rowerzyści uzyskali wygodne połączenie pomiędzy centrum miasta, a Plantami i dalej z Ustroniem - powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie z projektem przebudowy został przedłużony pas do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Zlikwidowano też jednokierunkowy fragment ulicy Traugutta. Na powstałym w ten sposób powiększonym skwerku powstały nowe chodniki, drogi dla rowerów i trawniki. Jednocześnie kierowcy zyskali możliwość dojazdu z Moniuszki do Narutowicza.

Podstawowym celem przebudowy było wprowadzenie usprawnień dla pieszych i rowerzystów. Wszystkie przejścia mają obniżone krawężniki, natomiast nowa droga dla rowerów umożliwia przejazd z ulicy Traugutta i Moniuszki do Jaracza.

Nowa nawierzchnia ulic Traugutta i Narutowicza zostanie ułożona po wykonaniu prac modernizacyjnych przez Wodociągi Miejskie.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy