Skrzydło wiatraka na ciężarówce

Skrzydło wiatraka na ciężarówce
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Nocami przez miasto przejeżdża nietypowy transport. Przewożone są elementy farm wiatrowych. Będą jeździć do końca listopada.

Elementy wiatraków będą przejeżdżać jeszcze przez dwa miesiące między godziną 22 a 8, ale nie każdej nocy. - W sumie ma być 200 transportów - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy MZDiK. Zostało częściowo rozebrane rondo Popiełuszki, popularnie nazywane kozienickim. - To jest konieczne, ze względu na gabaryty przewożonych elementów. Po zakończeniu transportów firma przewożąca elementy zobowiązała się na własny koszt odbudować rondo - wyjaśnia Dębski. Rzecznik informuje, że przebudowy zaczęły się w lipcu. Transport miał trwać miesiąc, ale zostało podpisane kolejne porozumienie. 

Nocny transportRzecznik MZDiK informuje, że  przewożone przez Radom  elementy wiatraków są wiezione do dwóch gmin, Tomaszowa Lubelskiego i Michowa k. Lubartowa. Wczorajszy nocny transport jechał do Michowa. Przewożone ciężarówkami elementy mają kilkadziesiąt metrów długości. Na przykład podstawa wiatraka ma długość 60 m. apk/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy